Mesterségek tábora

Másodjára került megrendezésre iskolánkban a mesterségek nyári tábora.

A gyerekek betekintést tehettek az olyan szakmák világába, mint a szociális gondozó és ápoló, eladók, hegesztők, informatika, gépészet, szépészet.

A táborozók között három csoportot alakítottunk ki, akik mindennap más-más szakma foglalkozásokon vettek részt.

Színes programok várták a gyerekeket, akiknek manuális tevékenységgel, érdekes játékokkal és beszélgetéssel tettük hangulatossá és tartalmassá a foglalkozásokat. Minden szakmának ismertettük a jellemzőit, jellegzetességeit.

A tábor negyedik napján kirándulást szerveztünk Gyulára, ahol a táborozók megtekintették a Gyulai várat, megismerkedtek az Almási kastély csodálatos történetével, az akkori kor szokásaival, életvitelével, megcsodálták a kastély szobáit.

A tábor zárási napján, a strandolás után, az ügyesen teljesítő diákokat mesteroklevéllel, könyv ajándékkal jutalmaztuk.

Élményekkel gazdagodva, közös sütizéssel zártuk le a nyári tábort.

A tanárok munkáját kilencedik és tizedikes diákjaink segítették közösségi szolgálati munka keretein belül.

Kardos Erika, pedagógus