Osztály kirándulás

Május 14-én a 9.A tanulói kirándulni voltak Poroszlón.

16 fővel és kísérő tanárainkkal Kardos Erikával és Rakovszky Terike tanárnővel 8 órakor indultunk el busszal az iskolából.

A Tisza-tavi Ökocentrum Magyarország egyedülálló turisztikai látogató- és szabadidő központja a Tisza–tó és a Tisza–völgy természeti értékeit csodálatos élővilágát tárja elénk.

A felszálló madárra hasonlító főépület akváriumszintjén olyan élményben lehetett részünk, mintha valóban a tó mélyében, a mederben sétálnak. Itt láthattuk az 50 féle őshonos halfajtákat, felmentünk a kilátóra, ahol pazar kilátás nyílt a tájra. A park részénél, teknősökkel, ragadozó madarakkal, vörös rókával, gólyákkal, kecskékkel, nyulakkal találkoztunk.

Majd hajókiránduláson voltunk. Időjárás is kedvezett nekünk ezen a napon. Élményekkel gazdagon vidám hangulatban indultunk haza a délutáni órákban.

Köszönjük Kardos Erika osztályfőnöknek, hogy megszervezte nekünk a kirándulást. Remélem jövőre is elmegyünk osztálykirándulásra.

Kecse Klaudia és Ivanics Katalin 9.A osztályos tanulók