Gólyaavató – 2019

Hagyomány, hogy az iskolánk végzős tanulói felavatják az ifjú gólyákat, így teljes jogú tagjává fogadják az intézménynek. Ilyenkor nagy feszültség gyűlik a kis madarakban, hogy milyen lesz, kicsi félelem és gyanakvás lengi körbe a ráhangolódást. Ahogy pedig lenni szokott, az avatási ceremónia vicces feladataiba nehezen vetik bele magukat a gyermekek, de most is a közös hangulat és a ballagni készülő diákok segítsége, közvetlensége jó hangulatot eredményezett. A „gólyavér” néhány esetben retúrjegyet vett ugyan, a feladatok többsége viszont sok derűt okozott.

Köszönjük a rendező diákoknak „szertartást”, s annak idején mi is továbbadjuk ezt a szép hagyományt.

Jónás Tibor

9.B osztályfőnök