A dévaványai Szakképzési Ki Mit Tud győztesek gyulai látogatása

Verőfényes tavaszi napon látogattak el újra a szakmák világába április 25-én a Szakképzési Ki Mit Tud győztesei.

Több helyszínen, több szakmacsoporttal, szakmával ismerkedtek meg. Totót kitöltve bepillantást nyerhettek a Gyulai Szakképzési Centrum iskoláinak honlapjaira, eseményeibe, majd a kiránduláson a tagintézmények életébe.

Eleken a vendéglátósok gyönyörű terített asztala mellett, szép tanebédlőjében kóstolgattak süteményeket és a tankonyhában készült rostos italokat. Majd Gyulán a boltmúzeumban ismerkedtek a kereskedelmi szakmák régmúltjával és jelenével. A városnézésbe a Vár körüli és városközponti sétán kívül egy játszótérre és kacsaetetésre is elcsábult a nagy csapat. A program zárásként szintén a múltba utaztak a résztvevők: a 100 éves cukrászdában fagyizva, sütizve.

Köszönjük az általános iskolák pedagógusainak, akik segítették a versenyzők pályamunkáinak elkészítését, a Gyulai Szakképzési Centrum vezetésének az utazás-, Czeglédiné Szappanos Anitának, a programok támogatását, s persze a szervezési munkát a DÖK képviselőinek és patronáló tanárának, Borsós Mária tanárnőnek.

Tóth Erika, igazgató