Projekt és portfóliókészítés

Az új KÉPZÉSI és KIMENETI KÖVETELMÉNYEK előírják, hogy a tanulók a szakmai vizsga letételéig készítsék el saját portfóliójukat.

Ezt a feladatot a képzés megkezdése után ajánlatos megkezdeni, hogy be lehessen mutatni a fejlődést a kezdetektől.

A festőkkel már szeptemberben elkezdtük a feladatok ütemezését és végrehajtását.

Havi 1-2 órában foglalkozunk a portfólió készítéssel és a projektfeladatokkal.

Év elején két projektet tűztünk ki, őszi és tavaszi időpontokkal. Sajnos az első feladat csak a tervezés szintjéig jutott a „Vírushelyzet” miatt. A megvalósulás későbbre maradt.

A portfóliók szerkesztése, összeállítása elkezdődött és folyamatosan alakulnak.

Digitális formában már minden tanuló dolgozik ezen az önálló projekten.

A befejezés az ágazati alapvizsga megkezdése előtt szükséges, bár utána is folytatódni fog a szakmai vizsgáig.

Váradi Tibor

szaktanár