ÁSZTV

Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye

Az érettségi vizsga előtt, a mellék-szakképesítés vizsga után zajlik a ÁSZTV szakmai verseny. A versenyre csak olyan technikumi tanulók jelentkezhettek, akik ebben a tanévben tesznek érettségi vizsgát. Az a tanuló, aki az országos döntőben be jut az első három helyezett közé, az az elismerésen kívül mentesül a szakmai érettségi alól, melynek eredménye jeles lesz.

A verseny sajátossága, hogy az első forduló online zajlik az iskolákban az előzetes jelentkezés alapján. Végzőseink közül minden tanuló jelentkezett az ágazatuknak megfelelő szakmai versenyre, így vendéglátóipari ismeretekből vagy fodrászati ismeretekből adnak számot érettségi előtt álló diákjaink.

Bízunk abban, hogy az digitális oktatás ellenére idén is lesz a döntőbe továbbjutó tanulók.

Földi Zoltán