Virtuális séta – Farkas Ildikó-díj

Virtuális séta- Farkas Ildikó-díj

A „Túrér Partja” Középiskolai Alapítvány része a Farkas Ildikó díj, melyet minden évben a ballagási ünnepségen adnak át egy olyan diáknak, aki az itt eltöltött évek alatt magatartásában, az emberekhez való viszonyában, közösségformálásában őrzi szeretett kolléganőnk, Farkas Ildikó szellemiségét.

És, hogy ki is volt Farkas Ildikó?

Farkas Ildikó (1979–2009) 2004-től 2009–ig a dévaványai középiskola némettanárnője volt. Fiatalságával lendületet vitt a diákok életébe. Osztályával állandó szereplője volt az iskolai alapítványi esteknek, a gólyaavatóknak és a szalagavatóknak. Sok versenyt, tanulmányi és osztálykirándulást szervezett. Mosolyával, varázslatos személyiségével magával ragadott mindenkit.
Farkas Ildikó szülei anyagi felajánlásával a Túrér Partja Középiskolai Alapítvány kuratóriuma Ildikó emlékének ajánlva 2011 márciusában megalapította a Farkas Ildikó díjat.

Farkas Ildikó – díjban az a diák részesülhet, aki a következő szempontoknak megfelel:
– minimálisan 3 éve az Iskola diákja,
– tanulmányi munkája jó vagy kiváló,
– iskolai versenyeken elért eredményei,
– közösségben végzett tevékenysége,
– iskolai sportteljesítménye.

Eddig 12 diák tudhatja magáénak a Farkas Ildikó-díjat.