Európai Diáksport Napja

Iskolánk idén is csatlakozott ehhez a rendezvényhez, neveztünk több száz iskola között. Olyan programot választottunk, amely ötvözi a testedzést, közel áll a gyermekekhez, csapatépítő lehetőség, mindennapos és rekreációs jellegű is. Fontos volt, hogy kifejezzük iskolánk különlegességét és benne legyen a környezeti fenntarthatóságból is egy csipetnyi.
Újdonsült osztályommal így kikarikáztunk a Sterbetz István Túzokvédelmi Látogatóközponthoz, vagy ahogy szoktuk volt mondani, a Túzokhoz. A tizenkilométeres túra folyamán az időjárás kegyeibe fogadott minket, s több más mellett élmény mellett egy leesett pedál formájában örök emlékkel is gazdagabbak lettünk.
Természetesen megtekintettük az őshonos állatokat is – még egyelőre csak madártávlatból, de ez a túra alapot adhat a további hasonló eseményeknek is!

Megérkeztünk a Réhelyi Látogatóközpontba

Visszaérkezett mindenki

Külön köszönet a Dévaványai Strandfürdő és Gyógyászatnak, hogy számunkra kerékpárokat biztosítottak!

Dévaványa, 2019. szeptember 27.
Jónás Tibor
testnevelő, gyógytornász-fizioterapeuta