Generációk találkozása a helyi múzeumban

A régi idők mindennapos tevékenységeibe kóstoltak bele kilencedikes középiskolásaink 2019. március 27-én délután a városi múzeumban megrendezésre került „Generációk találkozása” programon. Két helyszínen kerültek megrendezésre a gyakorlati bemutatók, ahol minden tanuló bekapcsolódhatott a számára érdekes tevékenységekbe. A fiúk ugyanúgy, vagy talán még egy kicsit érdeklődőbben kapcsolódtak be a sütés, a csigacsinálás, a szőnyegszövés folyamatába, míg a lányok figyelmét legjobban a horgolás, gyöngyfűzés és a hímzés kötötte le. Az interaktív foglakozások jó hangulatát az érdekes elfoglaltságok mellett Tóth István harmonika muzsikája is megteremtette, aki mellé Cserven Gréta tanulónk is csatlakozott.

Köszönjük, hogy meghívást kaptunk erre a színvonalas rendezvényre, ahol beleláthattunk a régi idők mindennapjaiba, melyet nekünk, fiataloknak meg kell őriznünk a jövő generációi számára.

Földi Zoltán