Beszámoló a közösségi szolgálatról

Mi a Dévaványai Középiskola 10.A-s tanulói előadást tartottunk a 9.A szakgimnazista fodrász és informatikus tanulóknak.

Tájékoztattuk őket a közösségi szolgálat céljairól, tanácsokkal láttuk el őket, hogy érdemes megszervezni a közösségi szolgálat teljesítését.

A közösségi szolgálat arra való, hogy felkészítsen minket a felnőttkori életre, alkalmazkodjunk a közösséghez és emberekkel ismerkedjünk. A közösségi szolgálat elengedhetetlen az érettségihez, minden évben egyenletesen kell teljesíteni, általában 15-20 órát.

A közösségi szolgálat letöltéséhez több mód áll rendelkezésünkre. Lehetőség van városi rendelvényeken is teljesíteni, vagy nyáron sok helyre el lehet menni például óvodába, általános iskolába vagy középiskola nyári táborában. Aki nem teljesíti az 50 órát a negyedik év végére az nem tehet érettségit.

A kilencedikes diákok nagy érdeklődéssel hallgatták a beszámolónkat és figyelemmel kísérték a kivetített képeket, melyeket a közösségi szolgálat különböző helyein készítettünk.

Ivanics Katain és Kecse Klaudia