Miskolci Kézműves Kupa 2017

Kis csapatunk, a dévaványai fodrászcsapat szombaton reggel indult a Miskolci kézműves kupa elnevezésű nagyszabású versenyre. Lazításképpen szakoktatóink Dr. Laczóné Kiss Ágota és Gellai Zoltánné kirándulást szerveztek Miskolc környékére, Lillafüredre és Miskolctapolcára. Önfeledten élveztük a napsütést, de mindannyiunkban leperegtek a felkészülés megfeszített napjai, és izgultunk is kicsit a ránk váró vasárnapi verseny miatt. Csapatunkban 9.-es, 11.-es és 12.-es tanuló társainkon kívül a tavaly végzettek is szerepeltek, így elmondhatjuk, hogy egy igen vegyes, lelkes dévaványai csapat indult a versenyen. Büszkén álltunk másnap a dobogón, de örültünk a helyezéseknek is, hiszen az ország minden megyéjéből szép számmal indultak versenyzők.

Eredményeink:

• Bodóczki Fruzsina vízmarcell II. helyezés
  • Szilágyi Fanni férfi trendszárítás III. helyezés
  • Malomsoki Naomi nappali fonás III. helyezés
  • Surányi Alexandra nappali fonás IV. helyezés
  • Feke Alexandra nappali fonás V. helyezés
  • Hülvely Zita nappali fonás VI. helyezés
  • Kontra Ildikó nappali fonás VII. helyezés
  • Fejes Szilvia Anna nappali fonás VIII. helyezés

Tavalyi végzőseink közül felnőtt kategóriában az alábbi eredmények születtek:

• Szakálos Fanni nappali felnőtt fonás II. helyezés, Férfi Full Fashion III. helyezett, Férfi trend hajvágás III. helyezett
  • Gönczi Orsolya nappali felnőtt fonás I. helyezés, Hajtetoválás II. helyezés

Egy versenyre való felkészülés sok munkával és lemondással jár. A kívülállók gyakran nem is sejtik, hogy a felkészülések folyamán mennyi kudarc után születik meg egy szép frizura, hányszor kell a szakoktatónak elmondania, hogy nem szabad feladni, le kell törölni a sikertelenség könnyeit és újra kell kezdeni a munkát.

Köszönjük szakoktatóinknak a lelkesítést, a türelmet és azt a hitet, küzdeni akarást, amire megtanítottak bennünket.

A csapat nevében: Malomsoki Naomi 11.R osztály