FELNŐTTKÉPZÉS a középiskolában: NŐI SZABÓ képesítés

1. júniusától folyamatosan zajló elméleti és gyakorlati órák értek véget a női szabó tanműhelyünkben.

A Munkaügyi Központ szervezésében, iskolánk kivitelezésével szervezett női szabó felnőttképzésbe a dévaványai résztvevők mellett gyomaendrődiek, köröstarcsaiak is kapcsolódtak.

Az elméleti indítás után a gyakorlaton elkészült mintadarabok: szoknyák, kötények, blúzok és blézeker számának növekedésével egyre inkább összeforrott a kis csapat is, akik megismerhették e szakma alapvető fogásait, szépségeit, kreativitását Pocsai Istvánné gyakorlati oktató elhivatott munkájának köszönhetően.

A decemberi komplex szakmai vizsgák írásbeli feladatsora (szabásrajz, modellezés, elméleti ismeretek) mellet december 12-én és 13-án a gyakorlati vizsga-remekek is elkészültek és szóban is számot adott minden résztvevő tudásáról.

Szívből gratulálunk mindenkinek a sikeres teljesítményéhez!

Tóth Erika, szervező