A tanulás tanulása….

A sikeres tanulmányi előmenetel, a sikeres érettségi illetve szakmai vizsga minden diák dédelgetett álma közé tartozik. Középiskolánk kollégistái csoportfoglalkozások keretén belül tanulnak tanulni.

Igen… jól látod! Tanulnak tanulni. A foglalkozások célja megtanulni azt, hogyan lehet minél kisebb energia-ráfordítással egyre jobb tanulmányi eredményt elérni.

A tanulási módszereken soha nem késő változtatni!

Célunk elérése érdekében több alkalommal foglalkozunk ezzel a kérdéskörrel. Különböző feladatokat oldunk meg, így több szemszögből  tudjuk vizsgálni módszereinket. A feladatok megoldása önálló munka,  azok értékelése viszont csoportos. Itt nincs jó vagy rossz válasz! Megbeszéljük válaszainkat, ami jó megtartjuk, ami hátráltat a munkában, azt megpróbáljuk kiiktatni.

Bízunk benne, hogy álmaink valóra válnak, hisz megvalósulásukhoz keressük a leghatékonyabb módszereket.

Nagy Éva, kollégiumi nevelő

___osztal neveljbolcsentanulasi_problemak_yert1361888295 sinon