PINCÉR mellék-szakképesítés vizsga szóbeli vizsgarész

A Gyulai Szakképzési Centrum Dévaványai Tagintézményének végzős vendéglátós tanulói közül a 10 főből heten vállalták a megmérettetést és adhattak számot tudásukról ez év február 12-én.

Szarvason tettek pincér szakmunkás vizsgát, a Székely Mihály Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumban, Centrumunk másik iskolájában. A helyszín nem a diákok megszokott környezete volt, mégsem tűnhetett idegennek, hiszen a vizsgát megelőző hetekben betekintést nyerhettek a szarvasi tanétterembe, konyhába.

Kiváló szervezés mellett jól teljesítettek tanulóink, szépen számot adtak a szóbeli tudásukról a külsős vizsgabizottság előtt.

Témaköreik között szerepeltek többek között a borvidékek, a különböző alapanyagokból készült ételek bemutatása, valamint idegen nyelven is kellett menüt és bort ajánlani.

Minden tanulónk sikeresen vizsgázott szóban, így következő héten már gyakorlati szituációkban is megmérettettek

A vizsgán nyugodt légkört teremtettek a vizsgafelügyelők, és a részt vevő pedagógus kollégák.

Molnár Tünde

oktató