A SZAKMA, AMIT SZERETEK…….

Nyolcadik osztályos koromban nehezen tudtam eldönteni, hovÁ szeretnék menni tovább tanulni és hogy milyen szakmát szeretnék tanulni.

Így úgy döntöttem, hogy ebbe az iskolába jelentkezem, mert közel van a lakóhelyemhez és nem kell korán kelnem. A pincér szakmát azért választottam mert nagyon sok lehetőséget látok benne és megismerkedhetek a külföldi kultúrákkal, gasztronómiával.

4. éve tanulom ezt a szakmát és az eddigi éveim során nagyon sok új információval, tudással lettem gazdagabb. A gyakorlaton is nagyon sok tapasztalatot szerezhettem. Betekinthettem a vendéglátás minden részébe, a gyakorlatok során: áru-felvétel, felszolgálás, különböző rendezvényeken való részvétel /születésnapok, esküvő, ballagás/. A gyakorlati oktatómtól nagyon sokat tudtam tanulni, megtanította hogyan legyek határozott, megosztotta velem a tapasztalatait, beleláthattam a munkafolyamatokba, ami nekem sokat segített. Eleinte nagyon szokatlan volt nekem a pörgés, de ahogy egyre többet voltam a gyakorlati helyen, annál jobban tudtam alkalmazni a megszerzett tudásom.

Kecse Klaudia 12.A vendéglátás, pincér tanuló