Szakmák éjszakája

Középiskolánk ebben a tanévben is csatlakozott a szakmák éjszakája rendezvény sorozathoz.

Ennek az eseménynek a legfőbb hozadéka, hogy a pályaválasztás előtt álló felsőbb tagozatos általános iskolások betekintést kaphatnak iskolánk szakmai kínálatából.

Mi, megszólítottuk a legfiatalabb generációt is, és meghívtuk az óvodásokat is, akik érdeklődően, kíváncsian figyelték szakmabemutatónkat.

Ellátogattak az általános iskolások is a rendezvényre, szakmaszigeteken nyújtottunk betekintést tanított szakmáinkba. A tanulók tájékozódhattak arról, hogy melyek a hiányszakmák, melyeknek tanulásával ösztöndíjat kapnak, melyik az a szakma, amely érettségire épül, milyen elvárásai vannak a szakmai és az érettségi vizsgáknak.

A választás nagyon nehéz, hiszen tizenévesen még nem igazán tudják sokan eldönteni, hogy milyen irányban szeretnének tanulni.

Ezért is próbálunk a szakmák délelőttjén és éjszakáján segítséget adni a pályaválasztás előtt álló fiataloknak.

Kardos Erika