Elindítottuk az első robotunkat

Elindítottuk az első robotunkat, igaz nem a Marson vagy a Holdon, hanem a tanári melletti szobában. A számunkra hatalmas feladatra a kilencedikes informatika ágazatos tanulók egy lelkes csoportja vállalkozott és az elszántságuk meghozta az eredményt. Az első ütemben a LEGO robot programozásának megismerése volt a cél, a másodikban pedig a robot prototípusának megépítése és annak elindítása. A kitartásukat siker koronázta meg, mellyel lehetővé vált a programozás játékos formában történő megismerése és fejlesztése. Bízunk abban, hogy jövőre a robotunkat és a tudásunkat verseny keretei között is le tudjuk tesztelni.

Köszönjük a Gyulai Szakképzési Centrum által biztosított LEGO robot készletet, mely minden tanuló számára játékos kompetenciafejlesztést biztosíthat.

Földi Zoltán