Menőbusz

Az iskolánk pályaválasztási programjai keretében került sor a “Roadshow”-ra, amely új kezdeményezés iskolánk részéről. A környező iskolákat látogattuk meg, első körben Kisújszálláson két iskolát, Mezőtúron, majd Gyomaendrődön. A nagy szünetekben mutattuk meg szakmáinkat, az órák alatt robogtunk is a következő iskolába. A szakmáinkat 2-2 diák képviselte, akik felelősek voltak a “mini szakmabemutató” berendezéseiért és berendezéséért. Nem volt egyszerű feladat a program összehangolása, komoly szervezést igényelt. Mindenkinek pontosan tudnia kellett a feladatát.

A röpke, de látványos bemutatók nagy sikert arattak a 7. 8. osztályos tanulók körében. Ez a program annyival másabb, mint a többi iskola bemutatónk, hogy sok a tartalom, a látvány a szakmákról kevés időbe szorítva. Nagyon mozgalmas, fárasztó volt ez a délelőtt az utazással, pakolással, bemutatással. A jelzések alapján megérte a fáradtságot. Sok visszajelzést, dicséretet kaptunk a diákoktól és a tanáraiktól, ezért úgy gondoljuk, hogy ez a kezdeményezés sikeresnek mondható. Annak ellenére, hogy fárasztó nap volt mind szakoktatók, mind diákok nagy élvezettel csináltuk és jövőre is folytatjuk ezt a “Menőbuszos” programot.

Gellai Zoltánné, Dr. Laczóné Kiss Ágota