Érettségi vizsga 2018

A GYSZC dévaványai középiskolájának végzősei túl vannak életük első nagy megmérettetésén, az írásbeli érettségi vizsgákon. A 12. R osztály tanulói a kötelező magyar, matematika, történelem és idegen nyelv tárgyakon kívül szépészeti és vendéglátás szakmai tárgyakból is számot adtak tudásukról. Azok a diákok, akik tantárgyi felmentéssel rendelkeznek, választott tárgyukból, földrajzból illetve informatikából írták középszintű vizsgáikat.

Megnyugodni már lehet, de megpihenni még nem, alig egy hónap maradt a szóbeli megmérettetésig. A vizsgaszituáció már ismert a diákok előtt, ugyanis az áprilisi próba érettségin már volt alkalmuk belekóstolni az adrenalint növelő vizsgaszituációba, de a próba után az igazi második felvonás nagy téttel bír: módosítani lehet az írásbeli eredményein. Bízom benne, hogy a mi esetünkben a módosítás sok-sok pluszpontot hoz még a 12. R osztály érettségizőinek. De addig még… sokat kell tanulni!

Schwarcz Júlia
osztályfőnök