Szakmák Éjszakája 2018

Gyere és látogass el Gyulai Szakképzési Centrum Dévaványai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiumába a Szakmák éjszakája elnevezésű programunkra!

Helye: 5510 Dévaványa, Mezőtúri út 2.  szám alatti központi épület.

Ideje: 2018. április 13-a péntek 18:00-tól 22:00-ig

Program A program leírása Kapcsolódó szakma vagy ágazat Fotók
1. Virtuális Éjszaka.
Számítógép-szerelő, karbantartó szakma bemutatása és egy kis elektronika.
Szétszerelt számítógép bemutatása. Megnézzük mi van a számítógép legbelsejében (szétszedett meghajtók HDD, DVD). Megtanulunk forrasztani. LED-es villogó összeállítása próbapanelon. Programozható mikrokontroller bemutatása. (Villogunk az éjszakában!) (Nem mind UFÓ, ami fénylik!) Informatika

2. „HÁLÓT FON AZ EST”
  Sző, fon nem takács….?
Szépészet ágazat és fodrász tanulók szakmai bemutatója
Fonási technikák elsajátítása, felnőtteknek, gyerekeknek és nagymamáknak.
Fonással készített frizurák bemutatója. Hétköznapra, estélyi és különböző alkalmakra készíthető frizurák. Nem csak megnézheted, hanem tanulhatod.
Szépészet

3. Az éjszaka huszonhatjai – szépészet ágazat tanulóinak szakmai bemutatója a kézápolás területén Bemutatóink:
– Egyszerűen elkészíthető körömdíszítések bemutatása és elsajátítása
– Különböző műkörömépítési technikák alkalmazása
– Díszítőanyagok, kellékek, ecsetek, építő- és színes zselék ismertetése, kipróbálása
– Relaxáló kézmasszázs megismertetése
Szépészet
4. „Terülj, terülj asztalkám” avagy gyakorlati bemutató a vendéglátás világából Gyakorlati bemutató a vendéglátás területéről
Díszasztal terítés gyakorlati bemutató
Flambírozás (crepes suzette + banán)
Kreatív marcipánformázás
Mézeskalács díszítés
Szalvétahajtogatás egyszerűen és kreatívan
Kvíz kérdések a vendéglátásról
Vendéglátóipar
5. Papírba zárt éjszaka – Díszcsomagolás készítése egyszerűen és kreatívan a természetes anyagok felhasználásával Bolti eladó tanulók díszcsomagolási bemutatója, ahol nem csak nézheted, hanem gyakorolhatod a csomagolás trükkjeit és fortélyait.
Felismered a fűszereket bekötött szemmel az illatuk alapján? Teszteld le magad!
Kereskedelem
6. Éjszakai csillogás – mesterséges CSILLAGOK Hegesztési bemutatók és gyakorlatok. A különböző hegesztési módok, kötés-típusok bemutatása védett környezetben.
A hegesztési sajátosságok és alkalmazások sokoldalúsága mind az iskolai, mind a munkahelyi gyakorlatban.
Gyere és próbálni ki hegesztőgépeinket!
Gépészet
7. Csak egészségesen! Szociális gondozó és ápoló tanulók szakmabemutatója Kötözések bemutatása, vérnyomásmérés, javaslatok az egészséges életmódra. Miért fontos a megfelelő étkezés: azok leszünk, amit eszünk? Megfelelő pihenés, de ne mozgás és sport nélkül! Károsak szokásaink hatásai. Szociális

Délelőtti fényképek

Délutáni fényképek