Pénzügyi témahét iskolánkban

A Pénz7 program keretében 2018. március 5-e és március 9-e között iskolánkban is megrendezésre került az „Okosan a hitelekről” rendhagyó pénzügyi óra. Ebben a témában Földi Zoltán pedagógus tartotta meg a foglakozásokat az általa tanított osztályokban és csoportokban. A tanulóknak a tájékoztató film és a pedagógus útmutatása alapján a diákokhoz közelálló gyakorlati problémákra kellett tudatos választ adniuk és érvelni egy-egy lehetséges megoldás mellett. A tanulók nagyon aktívak voltak a rendkívüli órákon és úgy érezték, hogy nagyon hasznos információkkal gazdagodtak. Megértették a THM fontosságát és lényegét, tájékoztatást kaptak a hitelfajtákról és a visszafizetés lehetőségeiről, illetve megismerték Magyar Nemzeti Bank Hitel-és lízingtermék választó program és Hitelkalkulátor weboldalait.

A következő témahetünk a Digitális Témahét keretében kerül megrendezésre 2018.április 9-től április 13-ig.