Iskolai megemlékezés „avatott” szemmel – igaz történet alapján

A tegnapi gólya avatás után, ma reggel egy ünnepélyesen feldíszített aula várt ránk. Nyoma sem volt a tegnapi vidámságnak, helyette nemzeti zászló és mécsesekkel, szegfűkkel díszített asztalka köszöntött bennünket.

A második órában a közelmúlt történelméről emlékeztünk meg iskolai szinten. 1956 emléke része mindennapjainknak, hiszen nagyszüleink láthatták, nyomon követhették az eseményeket, átélték az akkori mindennapokat.

Számunkra furcsa volt, mert ahonnét jöttünk, ott legfeljebb az iskolarádió adásában hallgathattuk meg ezeket a megemlékezéseket.

A diákság fegyelmezett viselkedése még ünnepélyesebbé tette a műsort, ami nagyon tetszett nekünk. A műsor szereplői bátran kiálltak annyi ember elé és nagyon ügyesen előadták a rájuk kiosztott szerepeket.

9/B eladó csoport