Gólyaavató: 2017/2018 – az „avatók” szemszögéből

Október 19-én tartottuk meg iskolánk hagyományos gólyaavatóját a kilencedikes osztályoknak.

A 9.A osztálynak a végzős 12.R osztályos diákok, míg a 9.B osztálynak mi, hegesztők és szociális gondozók állítottuk össze az avatás feladatsorát, az elfogyasztandó gólyavért, valamint az eskü szövegét.

Iskolánk ifjú diákjai, és mi is, már hetek óta izgatottan készülődtünk erre a jeles napra. Kisdiákjaink szerencsére nem féltek ettől a próbatételtől. Tudták, hogy akkor válnak „igazi” diákká, amikor gólyaesküjüket elmondják. Az eskütétel előtt különböző játékos feladatokat kellett teljesíteniük, amelyet teljes erőbedobással tettek meg.

Az avatás jó hangulatban telt. Ifjú gólyáink élvezték a feladatokat s nagyon ügyesen teljesítették azokat. A „nyitótánc”, amiben mindkét osztály minden tanulójának részt kellett venni, – döntetlennel zárult. Gólyáink kitettek magukért.

Mi végzősök s a felavatott gólyák egy nagyon kellemes, közösen eltöltött délelőttöt tudhatunk magunk mögött, amelyre évek múlva is jó lesz visszaemlékezni.

 

 Balog Krisztina

 Kromperger Zoltán

 11.A osztály