Nyílt nap: nyitott kapuk a pályaválasztóknak

A pályaválasztó diákok részére a középiskolában kipróbálással egybekötött szakma és iskola bemutató. Az iskolában oktatott szakmák: a fodrász, vendéglátós-pincér, kereskedő-eladó, informatika-számítógépszerelő, hegesztő, festő, női szabó, elektromos gép- és készülék szerelő, szociális gondozó és ápoló. A látogatók megismerhetik a szakmák sajátosságait, kipróbálhatják az egyes szakmai fogásokat, anyagokat, eszközöket. Megismerhetik a középiskolai diákéletet, rendezvényeket az aulában vetített film, kiállított fotók segítségével. Játékos feladatokat oldanak meg, a helyes megoldók a szakmákra jellemző apró ajándékokat kapnak.

Helyszín: Dévaványa, Mezőtúri u. 2.

Az esemény típusa: Nyitott kapu jellegű esemény

Open day: Career opportunities

Brief decription of the event:

Course selection and careers for high-school students, combined with school presentation.

Trades and professions taught in school are:

-hairdressing
-catering (waiter/waitress)
-business (salesperson)
-IT (information technology)
-social worker (nursing)
-electric machine and appliance mechanic/installer

Visitors can became familiar with the characteristics of the trades/professions offered by sampling the courses, materials and instruments available.

They can acquaint themselves to the high-schools academic life with a projected film and exhibited photos in the assembly hall.

There will also be playful task (within different trades) to solve and a small gift given for the right solution.

Location: Dévavánva, Mezőtúri str. 2.

Date: 27.10.2017.