Pénz7 iskolánkban

Sikeresen telt el a 2017. március 6-a és a március 10-e között megrendezett pénz7 témahét, amely először került megrendezésre középiskolánkban. A téma az „okos bankolás” volt, melynek keretében a tanulók a készpénz és a bankkártyás fizetés előnyeit és hátrányait gyűjtötték össze. A diákok érvelhettek mind a készpénzes, mind a bankkártyás fizetés előnyei és hátrányai mellett, amely befolyásolta azt a véleményt, hogy egy középiskolásnak legyen e saját bankszámlája, bankkártyája. A résztvevők megismerkedtek a betéti- és a hitelkártyák közötti különbségekkel, felhívva a figyelmet az egyes bankok által kínált feltételekre.

A tapasztalatok alapján jövőre ismét szeretnénk regisztrálni iskolánkat a témahétre pénzügyi témában is.

Földi Zoltán