Tavaszi szakmabemutatók

image002A Szakmák éjszakája nyitórendezvényt követően május elején a textil-ipari, női szabó és a kereskedelmi, eladó foglalkozásokat mutatta be két szakoktatónk. Nagy Éva és Takács Edina az érdeklődő általános iskola hetedik osztályos tanulói részére.

Mindkét szakma előnyeit, szépségeit, a helyi szűkebb, illetve tágabb környezetünkben használhatóság lehetőségeit első kézből ismerhették meg az oktatóktól a jövő tanév nyolcadikosai, pályaválasztás előtt álló tanulói.

A diákok és osztályfőnökeik kérdéseinek megválaszolása után apró kézműves munkák készítésébe is bekapcsolódhattak az érdeklődők.

A hónap második felében a szakgimnáziumi képzés sajátosságait mutatják be a jelenlegi szakközépiskolások, fodrászok, vendéglátósok, akik jövőre vagy azt követően tesznek majd érettségi vizsgát.

Igény esetén lehetőség nyílik tanműhelyeink látogatására is, a különböző szakmák gépeinek, eszközeinek bemutatására a fém- és az építőipari szakmákban.

Tóth Erika, igazgató